Grupa Wydawnictwo Kobiece
Święte zwierciadła

“Święte zwierciadła. Sztuka wizyjna Alexa Greya”- wizjonerska podróż przez ludzką istotę

Alex Grey, znany amerykański artysta, wykreował niepowtarzalny cykl obrazów, który umożliwia zgłębienie wielowymiarowości ludzkiego istnienia. Prace nad rozpoczętą w 1979 roku serią trwały dziesięć lat. 

Album “Święte zwierciadła” przenosi czytelnika w mistyczną podróż przez fizyczną, metafizyczną i duchową anatomię człowieka. Ukazał się w Wydawnictwie Illuminatio (Grupa Wydawnictwo Kobiece).

Odkrywanie ludzkiego wnętrza

Grey, będący artystą-wizjonerem, poświęcił lata na odkrywanie sposobów wyrażenia esencji ludzkiego wnętrza przez sztukę. Jego prace, które zdobiły okładki kultowych zespołów muzycznych jak Tool, Beastie Boys czy Nirvana, znalazły swoje odbicie w “Świętych zwierciadłach”. W tej serii obrazów Grey łączy elementy buddyzmu tybetańskiego, hinduizmu oraz współczesnej nauki i medycyny, tworząc kompleksowe przedstawienie ludzkiej egzystencji. 

Książka zawiera ponad pięćdziesiąt obrazów, które szczegółowo ukazują różnorodne aspekty ludzkiego ciała i ducha. Od układu szkieletowego, krwionośnego, czy mięśniowego po systemy energetyczne, Grey prowadzi czytelnika przez ścieżkę poznawania siebie w innych, subtelnych wymiarach istnienia. Przejście od materii do sfery energii duchowej pozwala na głębsze zrozumienie własnej natury.

“Święte zwierciadła” Greya jako przewodnik po duchowej podróży

W “Świętych zwierciadłach” Grey eksploruje uniwersalne ludzkie doświadczenia, od modlitwy i medytacji po narodziny i śmierć. Jego prace przede wszystkim odkrywają to, co ukryte jest pod ludzką skórą. Jednak nie brak w nich także emanacji rzeczywistości metafizycznej, takiej jak aury czy czakry. Korzystając z wizjonerskiej poetyki, Grey wyostrza transcendentalne aspekty ludzkiego istnienia, prowadząc czytelnika w głąb własnego wnętrza.

“Święte zwierciadła” nie byłyby kompletne bez esejów. Napisali je Ken Wilber, znany amerykański filozof, socjolog i psycholog transpersonalny oraz Carlo McCormick, ceniony krytyk sztuki. Te dodatkowe teksty pomagają czytelnikowi poznać głębsze znaczenie prac Greya oraz zainspirować do refleksji nad ludzką kondycją.

“Święte zwierciadła” nie tylko zachwycają estetyką, ale również stanowią przewodnik po drodze do duchowego zrozumienia siebie i świata. Dzięki nim, czytelnik może otworzyć symboliczne wrota prowadzące do mistycznego wymiaru rzeczywistości i odkryć głębszy sens istnienia.

Monika Kalicka
Udostępnij
[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]
Wydarzenia